duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Login

 

Enkazda Bakan Vücut Bulundu

  • Listed: Mart 16, 2017 9:04 am

Description

İçişleri Sekreteri Jesse Robredo’nun vücudu ikiz motor Piper Seneca’nın devrilen gövdeden, yaklaşık 180 ayak su altı ve Masbate eyaletinin 800 metre uzağından çıkarıldığını söyledi. Taşımacılık Sekreteri Mar Roxas.
Bay Roxas, uçaktaki Filipinli pilotun ve Nepalli öğrenci pilotunun cesetlerinin kokpite yakalanıp sonradan alınacağını söyledi. Sesleri kesen duygusal bir bay Roxas, “Bu sabah saat 7.25’de gönüllü dalgıçlar bedenlerle gövde bulduk” diye konuşan Masbate gazetecilere verdiği demeçte,
54 yaşındaki Bay Robredo, Cumartesi günü, yerel yetkililerle bir araya geldiği Cebu Şehri’nden memleketi Naga Şehrine giderken, uçağın motorlarından birinin uçuşa 30 dakika kaldığını söyledi.
Uçak, Manila’nın yaklaşık 235 mil güneydoğusundaki Masbate havalimanına acil iniş yapmaya çalışırken düştü. Mr Roxas, Bay Robredo’nun bir yardımcısı battı ve balıkçılar tarafından kurtarılarak daha sonra aramada yardımcı olarak uçağın çarpıcı bir kaçışını yaptı, dedi Bay Roxas.
600 deniz tutanağı, polis ve onlarca sivilin desteklediği askeri personeli kapsayan büyük arama, derin bir deniz gönüllü dalgıç tarafından enkazı gördükten sonra sona erdi.
Bay Roxas, dalgıçların daha sonra pilot ve öğrenci pilotlarının cesetlerini almak zorunda kalacaklarını söyledi çünkü derin dalıştan sonra dekompresyon için zamana ihtiyaç duydu. Dalgıç, Bay Robredo’nun cesedini uçakların kapısına yakın olduğu için geri getirebildiğini söyledi.
Başkan Benigno Aquino III, Bay Robredo’nun karısına ancak gönüllü dalıcıları koordine eden Robredo’nun kişisel bir arkadaşından kimliğinin “kesin onayı” sonrasında bildirildi. Bay Aquino daha sonra Masbate’e uçtu.
İçişleri bakanı olarak Bay Robredo, ulusal polis ve eyaletlerden sorumluydı. Robredo, geleneksel politikacıları nitelendiren siyasi himaye ve yolsuzluklardan saparak, 1988’de Naga Belediye Başkanı olarak siyasete girdiği için ön plana çıkan reformist görüş ve politikaları ve temiz imajı ile popüler oldu. 2000 yılında iyi yönetişim için Asya’nın Nobel Ödülü şeklinde kabul edilen Ramon Magsaysay ödülünü kazandı.
Başkanlık sözcüsü Edwin Lacierda, bugün Twitter hesabında “Jesse geçti, ulus en iyi hizmetkar liderlerinden birini kaybetti, yas ve can verdik bize katılın” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply