duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Login

 

Puss In Boots filmi incelemesi

  • Listed: Mart 21, 2017 6:04 am

Description

Şimdi, belki de kedilerin dokuz yaşantıya sahip olduklarını ispatlama yolunda Puss, efsanesini oluşturan ve üç Shreks’ten sonra dördüncü selüloit görüntüsü olarak sayılan eğlenceli bir prequel olan Puss In Boots’daki sahne çalıcıdan kendi şovunun yıldızı olarak mezun oldu.
Eşekten farklı olarak Puss In Boots, tüylü şapkasını, botlarını ve kahraman itibarını nasıl elde ettiğini öğrendiğimizde, “kökenler” hikayesi için geniş kapsamlı bir masal geçmişiyle “marka bilinirliği” taşıyor.
Söylemeye gerek yok, bu bir Shrek parçalığı olmakla birlikte, herhangi bir masal gerçeğinde kurulmamış ve Jack ve Jill (bir çift rustik yasadışı), Golden Goose ve en başarılı olarak , Humpty Dumpy, bizi gözler önüne sermek için geniş gözlü bir pürüzsüz konuşmacı: iyi yumurta mu kötü yumurta mısınız?

    Daha fazla masal revizyonizmini biraz sıkıcı bulabilirsin, fakat neyse ki, aşırı yumurtalı değil ve Alexander’ın oldukça gülünç orta adı olan bere giyen Humpty Dumpty – oldukça ustaca bir yaratım, bir duvardaki düşüşü Tüm arsanın temelini oluşturan.
Benzer şekilde, Hangover’ın Zack Galifianakis tarafından seslendirilen Humpty, filmi çalmak için yaklaşıyor ve eğer roller-coaster arkadaşlığı hikayenin omurgasını, hızlı, hızlı tempolu bir maceraya dönüştüğü için Puss’u ayak parmaklarına ya da pençelerine kesinlikle tutuyor Shrek benzeri klasik.
Shrek’in Far Far Away adlı büyülü krallığının İspanyol tarzı bir versiyonunda sergileyen Sergio Leone, Puss’u bir banka soygunu için tasarlandıktan sonra kaçak olarak yaşıyor.

    Kendini dışlama eğilimi – ki Jack’in fasulye fıstığını geziyor – bir keresinde en yakın arkadaşı Humpty ve kıvırcık kedi hırsızı Kitty Softpaws (Salma Hayek) ile eşleşiyor; Jessica Tavşan’ın pürüzsüz pelted çekiciliği değil aynı zamanda güzel kapat.
Bir kedi kantininde Puss ve Kitty’nin flamenko dansları en unutulmaz sahnelerin başında geliyor ancak aşk-nefret ilişkileri hiç ateş almıyor ve daha geleneksel aksiyon kahramanlarına geri dönüyorlar.
Uzun süren bir geri tepme, Puss’un orphange’daki başlangıclarını açıklıyor ve kasabanın beklenmedik kahramanı haline geldiğini, tüllü şapkasını ve o çizme çizmelerini nasıl kazandığını gösteriyor.

    İhanet ve rezaletin ardından, bir kahraman ve efsaneye dönüşebilir mi?
Zorlu bir kedi gibi, Puss kendini zorlayan karşı koymak zor olan kendini beğenmiş alaylı bir sevgili ve savaşçı. Onu aptal yerine koymak kolay olurdu, ama film yapımcıları bir “leche” lepleme veya yansıyan ışığın bir peşinde koşma olsun, serin ve şirin kalmasını sağlarlar.
Banderas’ın elinden ve zekadan sesle söylerken, yetişkinler yönlerini hedefleyen birkaç şakanın ve şakının keyfini çıkarırken filmi rahatça taşırlar.
Zaman zaman mekanik biraz mekaniktir ve doruk bir tehdit olarak hayal kırıklığı yaratan bir şey, ince bir havadan oluşur – kelimenin tam anlamıyla – büyük bir aksiyon finali sunmaktır.

    Bununla birlikte, Boots’taki Kedi, uzun boylu durabilir ve iki ya da daha fazla hayat bekleyebilir.
(U, 90 dakika)
Dekstraktör: Chris Miller
Sesler: Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis
Karar 3/5

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply