duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Login

 

Yeni emeklilik vergisi soygun

  • Listed: Mart 18, 2017 12:04 am

Description

Yaşam masrafı yükseldiğinde, ortalama emekli maaşı, doluluk vergisi, gelir vergisi ve belediye vergisi gibi dolaylı vergilerdeki gelirlerinin neredeyse üçte birini kaybediyor.
En yoksullar neredeyse yarısı paralarını kaybederek daha da zorlanıyorlar. Eleştirmenler, bu ceza oranlarının, bir ömür boyu kazançlarından vergi ödedikten sonra, haksız olduğunu söylüyor. Ve emeklilere vergi ödemeyi daha çok karşı karşıya kalacakları konusunda uyarıyorlar.
Yatırım uzmanlarından WAY Group’un Eddie O’Gorman, “Bu, toplumumuzdaki en savunmasız ekonomik gruplardan biridir. Elbette daha az vergi mükellefi olmalı, en az göze alabilecekleri zaman hayatlarının bir döneminde yüksek vergilendirme talep edilmelidirler.
“Hükümet, verginin cezalandırıcı düzeylerinin, sahipler ve sahipler arasında daha eşit bir şekilde nasıl yayıldığını araştırmak için iyi bir sonuç verecek.”

    Dört yıl önce emeklilerden alınan vergi tutarı £ 33billion’du.
Tütün, alkollü içki, benzin ve araçların tüketim vergisindeki artışlar ile KDV arttı.
İngiltere’de 7.15 milyon emekli olan hane halkı için ortalama yüzde 29 vergi yükünün, gelir vergisi ve belediye vergisi gibi doğrudan vergiler yüzde 12,2’lik bir oran oluşturuyor. Dolaylı vergiler diğer yüzde 16,8’lik kısmını oluşturuyor.
£ 20,130’daki tipik emekli bir hanede 5,864 £ vergi kaybı var.
Milli İstatistik Ofisi tarafından yayımlanan bir servet araştırmasının emlak şirketleri Metlife tarafından yapılan analiz, daha iyi durumda olan emeklilerin daha fazla ödeme yaptıklarını tespit ettiler.

    Hane halkının onda biri, yılda 8,259 dolardan 3,599 pound, yani gelirlerinin yüzde 42’sini vergilerle ödüyor.
Yatırım komisyoncuları Hargreaves Lansdown’daki emeklilik araştırmaları müdürü Tom McPhail, daha fazla acı geleceği konusunda uyardı.
“Emeklilerin nüfusun artan bir bölümünü oluşturması ve Hazinenin kitaplarını dengelemek için mücadele etmesiyle birlikte, önümüzdeki yıllarda emeklilerin vergi yükünün arttığını görmek beni şaşırtmaz” dedi.
Sorumlu Öz Sermaye Piyasası Direktörü Steve Wilkie, “Birçok emekli aylığı, emekli aylıklarının gerçek değerinin artan yaşam maliyeti tarafından aşınmış olduğunu gördü.
“Buna, yüksek vergilendirme ve düşük emeklilik ikilisini eklediğinizde, o kadar çok emekliyi ya ekmek hattına ya da yakınına kadar görüyoruz şaşırtıcı değil.”

    MetLife’ın analizine göre, emekli olan ortalama hanehalkı brüt gelirinin yüzde 40’ını özel ve mesleki emeklilik maaşlarından alıyor; yüzde 39’u devlet emekli maaşı, geri kalanı ise yatırımlar, tasarruflar ve sosyal yardımlardan sağlanıyor.
Ortalama bireysel emekli maaşı, vergi öncesi yılda 8,134 sterlin ödüyor.
Başbakan George Osborne, Bütçedeki emeklilerin vergi indirimlerinin karmaşık değişiklikleriyle ilgili olarak bir çığlık atmaya başladı. “Büyükanne vergisi” adı verilen hareket, yılda £ 83 civarında 4.41 milyon orta gelirli emeklinin maliyetine ayarlandı.
Hazine, devlet emekliliğini kaynakta da vergi ödemeyi düşünüyor.
Dün gece bir Hazine sözcüsü: “Hükümet emeklileri desteklemek için tamamen kararlıdır. Bu yıl nisan ayında, temel devlet emekliliği bugüne kadarki en büyük artışını gördü. Ayrıca, kış yakıt ödemeleri, ücretsiz reçeteler, ücretsiz otobüs seyahati ve ücretsiz TV lisansı gibi anahtar emekli ikramiyelerini de sağladık. ”

    FİKİR: SAYFA 16

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply